Lakossági szolgáltatások
Családi házak, panel és téglaépítésű lakások teljes körű vízvezeték és csatornaszerelése: Vízórák beszerelése, tervezéssel.
Lakás felújítás során felmerülő víz és csatornaszerelési munkák:
Meglévő víz és csatornarendszerek felújítása, vizes berendezési tárgyak áthelyezése. Amennyiben új, de használt ingatlant vásárol, szükségessé válhat az ingatlan gépészeti felújítása. Erre azért lehet szükség, mert nem mindig lehet tudni, hogy például a vízvezeték és a lefolyóvezeték milyen anyagokból készült, és hogy mikor, milyen műszaki állapotban van. A legtöbb bérházban Budapesten, még ma is gyakran megtalálható mind az ólom nyomó, és ólom lefolyóvezeték, vagy éppen a rozsdásodásnak indult horganyzott /Hg./ vízvezeték cső. Burkolat csere esetén érdemes megnézni ezeket a vezetékeket. A régi burkolat lebontása után, néhány ponton ki kell bontani a falban lévő vízvezetéket, megvizsgálni annak anyagát, és műszaki állapotát, szükség szerint pedig modern vízszerelési anyagokra cserélni azokat.
Újonnan kiépítendő víz és szennyvíz elvezető rendszerek szerelése:
Amennyiben új otthont épít vállaljuk a teljes víz, és csatornarendszerének kiépítését, az elkészített tervek alapján, modern, minőségi szerelési anyagokból, garanciával. Vizesblokkok, fürdőszobák, konyhák, mosókonyhák teljes körű gépészeti szerelése, szerelvények beépítése. Ön megálmodja, mi megvalósítjuk.
Vizes berendezési tárgyak, és csaptelepek cseréje:
A szaniterek és a porcelánból készült berendezési tárgyak az idő múlásával a természetes elhasználódás következményeként megrepedezhetnek, vagy eltörhetnek, mert épp belejtünk valamit. De a nem szakszerű beszerelésből is adódhatnak később problémák. A legjobb példa erre, hogy a WC csésze leültetésekor nem használtak a csésze talpa alá aljzat kiegyenlítést beszereléskor, így a lecsavarozás ellenére is billeghet, és mivel a porcelán nem tudja felvenni a padlóburkolat formáját el is törhet. Nem véletlen, hogy régebben cementbe /fehér-vagy szürke/ültették a WC csészéket. A cement nagyon jól kitöltötte a padlóburkolat és a WC csésze közötti hézagot, és stabillá tette azt. Hátránya az volt, hogy ha erre szükség volt, például egy kialakult dugulás, nem mindig lehetett egybe felvenni a csészét, mert az ilyenkor könnyen eltörhetett. Ma már persze modern anyagokat használnak, úgymint szaniter sziloplaszt, amely tökéletes erre a célra. Mindenki látott már repedezett mosdót, WC kagylót, vagy karcos fürdőkádat, csöpögő csapot, kilyukadt villanybojlert, vagy éppen folyamatosan öblítő WC tartályt, amelyek amellett, hogy már nem a fürdőszobák dísze, az elfolyó víz miatt, még spórolni sem segítenek.
Kérjen ajánlatot a szaniterek, csaptelepek, zuhanytálca, fürdőkád, villanybojler és egyéb vizes szerelvények,(WC, WC tartály, mosdó stb.) cseréjére.
Csőrepedések, ázások felderítése, javítása:
Általában három típusú ázást különböztetünk meg. Az első a vízvezeték hibájából származó ázás. Ilyenkor a vezetékből kiáramló közeg /víz/ folyamatosan áztatja a környezetét, a vizesedés egyre nagyobb területen tapasztalható, ezt hívjuk csőrepedésnek. Jellemzői a folyamatosan hallható búgó hang, és a vízóra folyamatos, állandó sebességű forgása. Általában régebbi vezetékeken, úgymint ólom, horganyzott csővezetékeknél fordul elő. De a csőrepedésnek, vagy inkább mondanám műszaki problémának számos, egyéb okai lehetnek. Ilyenek lehetnek az anyaghibákból származó hibák, a rosszul eltömített menetek a sarokszelepek, excentrikus idomok, csapok beépítésénél/kenderezési hiba/. Forrasztási hibák, gépi préselt idomoknál roppantási hiba /amikor nem megfelelően illeszkedik a préspofa az idomra/, vagy szerelvények, szekrények felszerelésénél egyszerűen csak elfúrják a vezetéket.
A második szennyvízvezeték hibája:
A legritkábban előforduló hiba. Hiszen a vezetékek ma már műanyagból /PVC, KG-PVC esetleg Geberit anyagokból készülnek. Azonban itt előfordulhatnak műszaki problémák. Egy becsípődött gumigyűrű, egy rosszul megsütött vezeték, vagy egy véletlenül eltörött, és úgy lebetonozott PVC cső is képes ázás típusú hibákat produkálni. Ezek felderítése nehezebb, hiszen a padlósík alatt futó szennyvízvezeték hálózat bárhol folyhat. Jellemzően csak akkor áztat, ha a lefolyóvezeték használatban van. Amennyiben hosszabb ideig nem használjuk a lefolyó rendszert, a hiba nem jelentkezik, és a vizesedés akár teljesen ki is száradhat. A harmadik típus nem olyan súlyos hiba, inkább csak hiányosság. Fontos tudnivaló, hogy fürdőkádak, zuhanytálcák, zuhanykabinok beépítésénél, amennyiben a burkolat nem ér rá a szerelvényre, a vízzárás teljes eléréséhez szaniter sziloplasztot kell alkalmazni. Vagyis a berendezési tárgy és a csempe között vízzáró tömítő anyagot kell alkalmazni, így a víz nem tud a kád, vagy zuhanytálca mögé folyni, és áztatni az alatta lévő helységet, vagy ingatlant. Javasolt az egész vizesblokkot vízzáró anyaggal ellátni /kenhető vízszigetelési anyagok/ burkolás előtt, a vízvezeték és lefolyóvezeték kiépítése után. Az ázások felderítését, felkutatását rendkívül körültekintően kell vizsgálni. Ki szeretné, főleg ha indokolatlanul szétvésnék a fürdőszobáját? Persze amennyiben indokolttá válik, a bontási munkák elkerülhetetlenek.
Dugulás elhárítás
Lakossági szolgáltatások, központifűtés szerelés: Családi házak és egyedi fűtéssel tervezett lakások teljes körű központi fűtés szerelése Radiátoros és padlófűtési rendszerek kiépítése Meglévő fűtési rendszerek karbantartása, fűtési rendszerek átmosása Kazán csere, fűtési rendszerek korszerűsítése.
Dugulás elháításról bővebben...
Lakossági szolgáltatások, központifűtés szerelés:
Családi házak és egyedi fűtéssel tervezett lakások teljes körű központi fűtés szerelése. Radiátoros és padlófűtési rendszerek kiépítése Meglévő fűtési rendszerek karbantartása, fűtési rendszerek átmosása Kazán csere, fűtési rendszerek korszerűsítése.
Amennyiben ázást tapasztal otthonában, hívjon bizalommal.